نورپردازی آشپزخانه

نوشته شده توسط
این مورد را ارزیابی کنید
(2 رای‌ها)
نورپردازی آشپزخانه نورپردازی آشپزخانه

نوشته شده توسط آن ماری برانت

با افزایش سن ، چشم افراد نسبت به نور های خیره کننده حساس تر میشود و با تغییرات بوجود آمده در چشمان ، ما را ملزم به تغییر نورپردازی میکند  ، همانطور که بیشتر افراد مسن در هنگام مطالعه به عینک نیاز دارند . بنابراین افراد مسن ، نیاز به راهکارهای متفاوتی در  نورپردازی دارند . با به کار گیری صحیح و حرفه ای مقدار مناسب نور ، محل منبع نور و درجه حرارت رنگ ها ، میتوان فضایی دلنشین برای افراد طراحی نمود . در این مطلب مروری خواهیم داشت بر تعدادی از روش های طراحی نورپردازی آشپزخانه :

 

 

نورپردازی سقفی

نورپردازی سقفی در دکوراسیون آشپزخانه
نورپردازی سقفی در دکوراسیون آشپزخانه

یکی از رایج ترین روشها در نور پردازی سقفی ، استفاده از فضای بسته ی بالای اتاق است . برای افزایش نور خروجی ، از لامپ های T5 فلورسنت یا ال ایی دی استفاده میکنیم ، آنگاه به نظر می رسد که سقف با نوری یکنواخت پوشیده شده است . این به ما کمک می کند که با استفاده از بازتاب و نور بدون ایجاد نوری خیره کننده یک سقف روشن تر در سراسر فضا داشته باشیم . ترکیب نور طبیعی روزانه با مقداری از این نور باعث افزایش سطح کلی نور محیط آشپزخانه میشود .

اگر کابینت های ما به سقف نچسبیده باشند ، میتوانیم از منبع روشنایی بین سقف و کابینت استفاده کنیم . از منبع های قوی روشنایی ، مانند لامپ های فلورسنت T5 استفاده می کنیم که بازتاب نور از طریق سقف آشپزخانه را افزایش می دهند و در نتیجه روشنایی محیط (فضای) آشپزخانه افزایش مییابد .

به حداقل رساندن شدت تابش خیره کننده نور درکنار حفظ میزان کلی نور محیط از اهمیت ویژه ای برخوردار است بنابراین از سطوح مات برای کاهش خیره کنندگی نور استفاده میکنیم تا در عین داشتن میزان مناسب نور ، آسیبی به چشمان افراد وارد نشود .

کاربرد سطوح مات در روشنایی آشپزخانه
کاربرد سطوح مات در روشنایی آشپزخانه

 

کاربرد سنگ مرمر در کانتر آشپزخانه 

کاربرد سنگ مرمر در کانتر آشپزخانه
کاربرد سنگ مرمر در کانتر آشپزخانه

کانتر های آشپزخانه از مواردی هستند که اغلب باعث بازتاب خیره کننده ی نور می شوند . استفاده از سنگ برای کانتر آشپزخانه ، باعث کاهش بازتاب خیره کننده ی نور میشود . 

 

کاربرد کانتر های بتنی در آشپزخانه 

کاربرد کانتر های بتنی در آشپزخانه
کاربرد کانتر های بتنی در آشپزخانه

استفاده از مواد بتنی در طراحی و ساخت اجزای آشپزخانه از جمله کانتر آشپزخانه ، چه به لحاظ مزیت آن در مبحث خود و چه به لحاظ سایر مزایای آن به صورت روز افزون در حال گسترش است .

 

نورپردازی از پایین 

نورپردازی سقفی در دکوراسیون آشپزخانه
نورپردازی سقفی در دکوراسیون آشپزخانه

گاهی اوقات برای رسیدن به روشنایی یکنواخت و کامل از محیط آشپزخانه ، و از بین بردن نقاط تاریک ، از منابع نور زمینی مانند نورپردازی زیر کابینت ها استفاده میکنیم .

یکی از مهم ترین بخش های طراحی آشپزخانه ، نورپردازی زیر کابینت است . این نورپردازی به گونه ای انجام می شود که تا جای ممکن سایه ها حذف و تمامی المانهای به کار رفته در طراحی داخلی آشپزخانه ، به خوبی در روز و شب دیده میشوند .

 

روشنایی و نور کشو های آشپزخانه

نور پردازی داخل کشوی آشپزخانه
نور پردازی داخل کشوی آشپزخانه

کشو ها عملکردی بسیار کاربردی در طراحی کابینت ها دارند .  قرار دادن منابع روشنایی داخل کشو ها می تواند یکی از استفاده های عالی برای نورپردازی در طراحی داخلی آشپزخانه باشد  . 

 

روشنایی کلی محیط آشپزخانه 

روشنایی کلی محیط آشپزخانه
روشنایی کلی محیط آشپزخانه

روشنایی کلی محیط آشپزخانه ، شامل نور عمومی و نور طبیعی است . می خواهیم اطمینان پیدا کنیم که در طول روز نور کافی برای استفاده وجود دارد و از همه ی فضا  ، بدون هیچ گونه تاریکی ، به طور مؤثر استفاده کنیم . نور این آشپزخانه ی قفسه ای ، یکی دیگر از مواردی است باید مورد بحث قرار بگیرد . در اینجا نور پردازی بالا در سقف و نورپردازی پایین بوسیله ی روشنایی های آویز و روشنایی های داخل سقف ، در بالا بردن مناسب نور تأثیر دارند . 

 

 

خواندن 258 دفعه

نظر دادن

لطفا تمامی موارد ضروری را تکمیل فرمایید

گالری ایده های طراحی و دکوراسیون داخلی

درخواست استفاده از خدمات

درخواست مشاوره طراحی داخلی و دکوراسیون

شما می توانید به طور رایگان از خدمات مشاوره ما استفاده کنید

نام و نام خانوادگی (*)
Invalid Input
کاربری ملک (*)
Invalid Input
آدرس (*)
Invalid Input
شماره تماس (*)
Invalid Input
خدمات مورد نیاز (*)
Invalid Input
سایر اطلاعات
Invalid Input
کد تخفیف
Invalid Input
من ربات نیستم (*) من ربات نیستم
  بازنشانی
Invalid Input
 • شادی قائمی

  حرفه ای و همیشه حاضر

  اولش خیلی استرس داشتم ولی هروقت نیاز بود سر پروژه حاضر بودن. کارشون رو بی نقص انجام دادن. هیچوقت فکر نمیکردم اجرای دکوراسیون انقدر لذت بخش باشه

 • مهدی اسلامی

  مسئولیت پذیر و پاسخگو

  استفاده از خدماتتون خیلی ساده هست. تو هر کاری اشکالاتی پیش میاد ولی شما فوری رفعش کردین. شما به خوبی به نظرای مشتری گوش میدین

 • محمد سالاریان

  نتیجه محور

  این خیلی خوبه که مهمترین چیزی که براتون هست نتیجس. شما کارتونو از کوتاه ترین راه پیش می برین

 • ایمان بهرامی

  قابل اطمینان

  من تا حالا چندین بار با شما کار کردم. حرفه ای بودن شما قابل تحسینه. در واقع با خیال راحت از خدمات شما برای مشتریام استفاده می کنم.

تهران، الهیه، خیابان دکتر حسابی، شماره 24

22394060 - 22955505

09123307141

9 الی 21

22338974

info@allin-idea.ir

نشر دهید